Skupina VIGO kupuje Triglav pojišťovnu


			Skupina VIGO kupuje Triglav pojišťovnu
20.10.2014 Akvizice a fúze

Po téměř ročních přípravách dokončila společnost VIGO Investments – mladá investiční skupina založená čtyřmi zkušenými manažery v čele s bývalým generálním ředitelem České pojišťovny Pavlem Řehákem – svoji první velkou akvizici, a reálně tím vstoupila na český trh jako významný soukromý investor.

Na základě dnešní dohody kupuje od slovinské pojišťovny Triglav 100 % akcií její české pobočky. Triglav působí na českém trhu od roku 1996 a patří mezi menší hráče. Transakce ještě podléhá schválení České národní banky, nicméně nový vlastník bude rozvoj firmy podporovat již nyní.

„Pro pojišťovnu vidíme na českém trhu zajímavý potenciál. Naši lidé se budou podílet na rozvoji produktů a služeb, obchodu, marketingu i vnitřních procesů. Víme, že na pojišťovacím trhu je velká konkurence, ale jsme přesvědčeni, že pořád existuje prostor ke změnám, které ocení jak stávající, tak potenciální zákazníci Triglavu“, upřesňuje záměr Pavel Řehák, partner VIGO Investments. Akvizice je financována vlastním kapitálem skupiny VIGO a bankovním úvěrem.

Tři ze čtyř partnerů VIGO Investments se znají z doby svého dlouholetého působení v mezinárodní poradenské firmě McKinsey & Company, kde se významně podíleli na řadě restrukturalizačních projektů u nás i v zahraničí:

Pavel Řehák se pohybuje ve světě velkého byznysu již více než 20 let, naposledy působil 7 let ve vysokých manažerských pozicích v České pojišťovně, v letech 2010–2013 byl jejím generálním ředitelem; do největší české pojišťovny přišel právě z McKinsey & Company;

Martin Frko pracoval v McKinsey & Company více než 7 let, poté následoval Pavla Řeháka do České pojišťovny, kde se v různých manažerských rolích úspěšně podílel na restrukturalizaci a řízení retailové distribuce;

Robert Dohnal strávil v McKinsey & Company více než 11 let a před tím působil v oblasti bankovnictví, mj. ve společnosti Goldman Sachs International;

Libor Matura je zkušeným odborníkem na fúze a akvizice; v této oblasti působil více než 13 let, mj. v České spořitelně, Natland Investment Group či v poradenské firmě Consilium, dceřiné společnosti investiční banky Rothschild.

Pojišťovna Triglav působí ve všech regionech České republiky. Pojišťuje majetek, odpovědnost
a motorová vozidla občanům, podnikatelům i veřejným institucím. Má více než 120 zaměstnanců a v loňském roce předepsala pojistné ve výši 739 mil. Kč, čímž se v oblasti neživotního pojištění zařadila na 10. místo.

VIGO Investments

Zdroj: VIGO Investments

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

..

...,  20. 10. 2014

no konečně se předvede jak umi roztočit svoje prachy nejen radit  .-))

RSS

Související články