Spekulace potvrzeny. Catlin jedná o spojení s XL group.


			Spekulace potvrzeny. Catlin jedná o spojení s XL group.
22.12.2014 Akvizice a fúze

V kuloárech mezinárodní pojišťovnické sféry se v posledních týdnech začalo šeptat a spekulovat o zájmu dvou velkých hráčů na světovém trhu Catlin Group Limited a XL group plc, spojit své síly proti konkurenci.

 

 

 

V průběhu minulého týdne pak obě společnosti tuto spekulaci oficiálně potvrdily na svých internetových stránkách a informovaly o tom i korespondenčně své klienty. XL group, světová jednička, v pojišťovnictví, zaměřující se hlavně na pojištění majetku, úrazové pojištění a pojištění speciálních produktů, vede v současné době jednání, která by měla dospět ke spojení s dalším velkým hráčem. Catlin se na mezinárodní úrovni specializuje na pojištění nemovitostí, úrazové pojištění a další desítky produktů.

Obě společnosti si ze spojení slibují ještě silnější pozici na světovém trhu. „Obě firmy jsou světově respektované, inovátorské a v globálním měřítku na trhu dobře umístěné.“ Komentuje Mike McGavick CEO XL. „Nicméně věříme, že ze sloučení firem vznikne ještě silnější a lépe umístěný subjekt. Tuto transakci vidíme jako silně posilující a strategickou pro obě společnosti.“ Dodává.

 

                                             

 

Jednání jsou v plném proudu a na transformaci společností se musí domluvit správní rady obou společností.

 

Autor: oPojištění.cz

Zdroj: XL group, Catlin group website.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články