Vienna Insurance Group koupila lotyšskou firmu Baltikums AAS


			Vienna Insurance Group koupila lotyšskou firmu Baltikums AAS
3.8.2015 Akvizice a fúze

Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe podepsala smlouvu o nabytí 100 procentního podílu ve společnosti Baltikums AAS se sídlem v Rize. Akvizice lotyšské pojišťovny se uskuteční s výhradou získání požadovaných úředních schválení. Informovala o tom skupina Vienna Insurance Group.

Vienna Insurance Group v posledních pěti letech rostla podle vyjádření skupiny na lotyšském pojistném trhu přiměřeně o zhruba 30% za rok. „Koupě společnosti Baltikums AAS nyní dává možnost stavět na dosavadních úspěších našich týmů. Využijeme tak atraktivní tržní potenciál a ještě více posílíme naši pozici“, řekl generální ředitel Vienna Insurance Group Peter Hagen.

Neživotní pojišťovna Baltikums AAS, která je svým tržním osmiprocentním podílem na šestém místě lotyšského pojišťovacího trhu, působí prostřednictvím svých poboček i v Litvě a Estonsku. V hospodářském roce 2014 získala společnost pojistné ve výši více než 20 mil. eur. V současnosti zaměstnává firma Baltikums AAS přibližně 250 pracovníků.

Akvizicí pojišťovny Baltikums AAS se Vienna Insurance Group dostává podle vyjádření skupiny do první pětky pojistitelů Lotyšska.

Vienna Insurance Group je vedoucím specialistou na pojištění v Rakousku jakož i ve střední a východní Evropě. Koncern tvoří přibližně 50 společností v 25 zemích. Zároveň eviduje přibližně 23. tis. pracovníku.

Zdroj: Vienna Insurance Group

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články