Vienna Insurance Group opouští ruský trh


			Vienna Insurance Group opouští ruský trh
16.4.2012 Akvizice a fúze

Rakouská Vienna Insurance Group zamýšlí prodat svůj podíl ve dvou pojišťovacích společnostech v Rusku, MSK a MSK Life, a to ruské VTB bance. VIG v současnosti drží 25% minoritní podíl v MSK Life a 3,45% v MSK.

Vienna Insurance Group vstoupila na ruský pojistný trh v roce 2005 koupí 25% minoritního podílu v MSK Life - společnosti, na jejímž založení se podílela Bank of Moscow.

VTB banka a její dceřiné společnosti tvoří vedoucí ruskou finanční VTB Goup, nabízející širokou škálu bankovních služeb napříč celým Ruskem, Společenstvím nezávislých států a Gruzií a v jednotlivých státech západní Evropy, Asie a Afriky.

Jak jsme již zveřejnili, také PPF Investments vyjednává o prodeji svého podílu v ruské pojišťovně INGOSSTRAKH VTB bance. Generální ředitel VTB Group Andrei Kostin potvrdil, že státem kontrolovaná VTB vyjednává o nákupu podílu v ruské pojišťovací společnosti INGOSSTRAKH. Zdůraznil, že VTB je připravena koupit téměř 40% podíl v INGOSSTRAKHU od české investiční skupiny PPF. INGOSSTRAKH má pobočky napříč Ruskem a kanceláře v Azerbajdžánu, Kazachstánu, Ukrajině, Indii a Číně. PPF investments vlastní 38,5 % společnosti INGOSSTRAKH.

XPRIMM

Zdroj: XPRIMM

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS