Vienna Insurance Group získala většinový podíl v QBE Makedonija


			Vienna Insurance Group získala většinový podíl v QBE Makedonija
19.9.2012 Akvizice a fúze

Zástupci společnosti Vienna Insurance Group (VIG) podepsali dohodu o koupi většinového podílu v makedonské pojišťovně QBE Makedonija, takže se VIG stane jedničkou na místním pojistném trhu.

VIG získá zhruba 75 procent hlasovacích práv v nové společnosti. Díky této nejnovější akvizici se skupina stane lídrem na trhu a posílí svou pozici jako vedoucího pojistitele v jihovýchodní Evropě. Transakce ještě podléhá schválení regulačních úřadů.

"Tato akvizice zvýší podíl Vienna Insurance Group na makedonském pojistném trhu na zhruba 20 procent. Je to další krok v naší strategii posílit naši přítomnost ve střední a východní Evropě a plně využít růstový potenciál tohoto regionu", vysvětlil Peter Hagen, generální ředitel Vienna Insurance Group.

QBE Makedonija má široké produktové portfolio se zaměřením na povinné ručení a úrazové pojištění se silnou celonárodní prodejní sítí. QBE v současné době zaměstnává více než 200 lidí v 19 pobočkách. V roce 2011 byla QBE třetí největší společností na makedonském pojistném trhu s příjmy z předepsaného pojistného ve výši přibližně 12 milionů eur.

Vienna Insurance Group vstoupila na makedonský pojistný trh v roce 2007. Prostřednictvím společností Winner a Winner Life dosáhla v loňském roce objemu předepsaného pojistného ve výši 8,6 milionu eur.

Makedonie získala status kandidátské země EU v roce 2005 a její ekonomika vykazuje trvale rostoucí vývoj. Pojistný trh se rozšířil v loňském roce o zhruba 10 procent a stále má vynikající rozvojový potenciál. Roční výdaje na pojištění se pohybují kolem 50 eur na osobu a poptávka prudce roste. Pro srovnání, tato hodnota v ČR dosahuje přibližně 550 eur, zatímco v sousedním Rakousku se tato částka pohybuje kolem 2000 eur.

Vienna Insurance Group

Zdroj: VIG

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS