Výkonný ředitel XL Mike McGavick komentoval akvizici s Catlin, budoucnost firmy a finální rebranding


			Výkonný ředitel XL Mike McGavick komentoval akvizici s Catlin, budoucnost firmy a finální rebranding
4.5.2015 Akvizice a fúze

Velký světový hráč v oblasti speciálního pojišťovnictví a zajišťovnictví, XL Group PLC, dokončil akvizici s Catlin Group Ltd., a přichází tak na trh kombinovaný konkurent s novým názvem CL Catlin. Její generální ředitel se domnívá, že svými silnými stránkami znatelně zasáhne do konkurenčního prostředí.

Počínaje dnešním pondělím 4. května, bude na trh uvedena nová společnost XL Catlin. K uvedení do povědomí jí pomůže celosvětová reklamní kampaň a zahájen byl také provoz nových internetových stránek.

Sídlo společnosti XL Catlin bylo umístěno v Hamiltonu na Bermudách. Společnost Catlin, která se specializovala na P&C pojištění a měla zkušenost se zajišťováním ve více než 30 odvětvích, byla oslovena společností XL v prosinci 2014 ohledně potencionální akviziční dohody. Ta ocenila Catlin na 2,53 miliard liber (3,97 milionů dolarů). Uzavření tohoto obchodu vytvořilo kombinaci silných společností v hodnotě více než 12 miliard dolarů.

Mike McGavick se pak stal výkonným ředitelem a zakladatel Catlin Group Ltd, Stephen Catlin se připojil k XL jako EDC (Executive Deputy Chairman) a rovněž jako člen představenstva.

V rozhovoru pro PropretyCasualty360.com, McGavick uvedl, že nová XL Catlin se zrodila z jeho touhy po jednotě a síle. „Chtěl jsem vytvořit společnost, která představí trhu to nejlepší z obou dvou společností. A nebyl lepší způsob toho dosáhnout, než je spojit.

Po 30 letech jako generální ředitel Catlin, jsem nadšený z přijetí tohoto rozhodnutí, jenž je dalším velkým krokem pro XL,“ řekl Stephen Catlin v prohlášení. „Vše nyní bude ve větším měřítku, s širšími kapacitami a s rozšířenou platformou produktů i služeb. Těšíme se také na to, že vytvoříme vysokou přidanou hodnotu i pro naše akcionáře, klienty, makléře, zaměstnance, partnery nevyjímaje."

Akvizice umožňuje bývalému týmu XL stavět na svých silných stránkách a už nyní si užívají lepší a širší positioning na mnoha různých speciálních trzích po celém světě.

Myslím si, že je to i neuvěřitelně zajímavý čas“, říká. „Přemýšleli jsme o M&A po celá léta. Každý prověřoval, zda opravdu položit síly do tohoto odvětví.“ A dodal, že i on vidí počátek nové éry silných strategických obchodů.

Zdroj: PropretyCasualty360.com

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články