Wüstenrot hledá strategického partnera pro odkup své životní a neživotní pojišťovny [Aktualizováno]


			Wüstenrot hledá strategického partnera pro odkup své životní a neživotní pojišťovny [Aktualizováno]
21.4.2015 Akvizice a fúze

Generální ředitel Wüstenrot pojišťovny potvrdil, že jak životní, tak neživotní pojišťovna skupiny Wüstenrot, by ráda našla silného partnera, který by obě části odkoupil.

V posledním rozhovoru pro oPojištění.cz z konce ledna 2015 si Pavel Vaněk, předseda představenstva a generální ředitel Wüstenrot, pochvaloval výsledky společnosti a upozornil na výrazný nárůst předepsaného pojistného. V hodnocení padla i informace, že se v roce 2014 zvýšil počet smluv v kmeni o 33 000 díky pojištění majetku.

S novým rokem byla strategie pojišťovny jasná. Reagovat na změny legislativy a pečovat o klienta, kterého změny postihnou. Počítalo se i s inovací některých produktů. 20. dubna však na dotaz naší redakce potvrdil informaci, že se mateřská společnost W&W rozhodla pojišťovnu prodat.

Mohu potvrdit, že naše mateřská společnost (W&W) ve spolupráci s českým vedením finanční skupiny Wüstenrot se rozhodla zahájit hledání strategického partnera, který odkoupí pojišťovací část naší skupiny. Tedy jak Wüstenrot pojišťovnu, tak Wüstenrot, životní pojišťovnu. Vzhledem k tomu, že jsme teprve na začátku celého procesu, nelze, i s ohledem na našeho akcionáře, sdělovat další podrobnosti“, uvedl Pavel Vaněk, předseda představenstva a generální ředitel Wüstenrot.

Důvod tohoto rozhodnutí uveden nebyl, a jelikož zatím není k dispozici výroční zpráva za rok 2014, nemůžeme ani podle výsledků nic odhadovat. V poslední výroční zprávě z roku 2013 je však hospodářský výsledek obou pojišťoven v záporných hodnotách a to -60 milionů korun u životní pojišťovny a -100 milionů u neživotní.


Oficiální zpráva Wüstenrot vydaná 22.4.2015

Mateřská společnost Wüstenrot & Württembergische AG ve spolupráci s českým vedením Wüstenrotu se rozhodla zahájit hledání strategického partnera, který odkoupí pojišťovací část finanční skupiny Wüstenrot. Tedy, jak Wüstenrot pojišťovnu a.s., tak Wüstenrot, životní pojišťovnu, a.s. Bankovních částí skupiny Wüstenrot (Wüstenrot - stavební spořitelny a.s. a Wüstenrot hypoteční banky a.s.) se budoucí odprodej pojišťovacího byznysu nijak nedotkne, a společnost bude pokračovat v jejich rozvoji.

Wüstenrotu se podařilo na českém vysoce konkurenčním trhu vybudovat dobře fungující pojišťovny s plnohodnotnou produktovou nabídkou, kvalitním zákaznickým portfoliem a erudovaným týmem. Rozhodnutí nabídnout pojišťovací část k prodeji bylo ovlivněno především tím, že její velikost prozatím neumožňovala dosáhnout rentabilitu, jakou si společnost představovala.

„Hledání strategického partnera neovlivní kvalitu poskytovaných služeb. Wüstenrot garantuje, že veškeré závazky plynoucí ze smluv s klienty budou dodrženy,“ říká Pavel Vaněk, generální ředitel a předseda představenstva finanční skupiny Wüstenrot.

Preferovanou variantou Wüstenrotu je nalezení strategického partnera, který pojišťovací část odkoupí, bude ji dále rozvíjet a zajistí kontinuitu pojišťovacího byznysu. Zároveň skupině Wüstenrot, jejím obchodním partnerům a zákazníkům nabídne pojistné produkty. Pojišťovací část skupiny funguje plnohodnotně beze změny dle stávajících plánů.

Zdroj: oPojištění.cz, Wüstenrot

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články