Wüstenrot prodává pojišťovací část skupiny. Nový majitel by měl být znám již v létě


			Wüstenrot prodává pojišťovací část skupiny. Nový majitel by měl být znám již v létě
8.6.2015 Akvizice a fúze

Německá Wüstenrot se stahuje z českého pojišťovacího trhu. Wüstenrot funguje v České republice od roku 1993, patří jí stavební spořitelna i hypoteční banka. Pojišťovací část zahrnuje dvě pojišťovny. Větší se zaměřuje na pojištění majetku, vozidel a cestovního pojištění, menší na životní pojištění.

Plán na prodej obou svých pojišťoven oznámila teprve nedávno. „Zájem investorů je silný. V řádu dnů chce náš akcionář vybrat zájemce a vést s ním finální jednání. Jméno nového majitele bychom rádi oznámili během letošního léta,“ řekl Pavel Vaněk, předseda představenstva a generální ředitel Wüstenrot.

Klientský kmen zahrnuje kolem 300 tisíc smluv. Prodej by neměl mít na klienty negativní vliv. Pokud ale klienti nebudou chtít pokračovat pod novým majitelem, budou mít měsíční lhůtu na rozhodnutí přejít k jiné pojišťovně.

Rozhodnutí německého majitele souvisí s tím, že obě pojišťovny jsou dlouhodobě ztrátové a musel by do nich dál investovat. Neuhrazená ztrát z minulých let se koncem roku 2013 vyšplhala přes 400 milionů korun.

 

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články