ASPIS PRONOIA - černá ovce řeckého pojistného trhu


			ASPIS PRONOIA - černá ovce řeckého pojistného trhu
11.5.2012 Pojistný trh

Bývalý generální ředitel ASPIS Group Pavlos Psomiadis byl odsouzen k 8 letům vězení poté, co se zjistilo, že se věřitelům ASPIS zaručil za dluh ve výši 550 mil. eur záruční listinou britské banky s cílem udržet potápějící se podnik nad vodou.  Společnostem, které se finančně podílejí na portfoliu ASPIS a které se o svůj majetkový podíl oficiálně přihlásí, nabídla pomoc National Bank of Greece, která pro tyto účely založila speciální fond.

Členem skupiny ASPIS je i ASPIS PRONOIA, v Řecku založená pojišťovací společnost, která nabízela penzijní plány, zdravotní, rodinné a individuální pojištění, stejně jako pojištění majetku a odpovědnosti. Více než 1 milion řeckých klientů teď neví, co bude s jejich pojištěním poté, co společnost v roce 2009 přišla o licenci v důsledku neschopnosti ASPIS pokrýt rozsáhlý finanční deficit, který překročil 500 miliónů eur.

Zdroje, blízké pojišťovně tvrdí, že Pavlos Psomiadis a jeho rodina zpronevěřili prostředky, které se za posledních 10 let vyšplhaly na částku 50 miliónů eur.

XPRIMM

Zdroj: XPRIMM

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS