Bernardino: Je důležité zavést Solvency II v roce 2014


			Bernardino: Je důležité zavést Solvency II v roce 2014
12.4.2012 Pojistný trh

Máme důvody pro to, aby opatření Solvency II bylo zavedeno do praxe v souladu s původním plánem, tedy v roce 2014. Na konferenci KPMG, která se týkala Solvency II, to zdůraznil předseda EIOPA Gabriel Bernardino.  

European Insurance and Occupational Pensions Authority (EIOPA) nesouhlasí s úvahami o odložení původního termínu a trvá na zavedení Solvency v souladu s původním plánem - tedy v roce 2014. Dosažení tohoto cíle však podle Bernardina vyžaduje nejen dohodu mezi všemi účastníky, ale také stanovení pevných časových  milníků včetně přijetí prováděcích opatření.

„Každý z dvaceti sedmi členů EIOPA má určitě své vlastní představy o fungování Solvency II, ale není pochyb o tom, že výsledkem bude mimo jiné zlepšení postupu dohledových orgánů,“ konstatoval Bernardino.

Cílem zavedení Solvency II je lepší pochopení a řízení rizik, zvýšený dohled nad finančními skupinami včetně využití interních modelů jednotlivých společností. Sjednotí se rovněž rámec pro povinný reporting. Opatření by mělo přispět k finanční stabilitě a co je nejdůležitější: mělo by zvýšit ochranu spotřebitelů.

V případě odkladu zavedení Solvency II hrozí nejen nebezpečí ztráty dynamiky, ale celý proces by přišel pojišťovny na mnohem více peněz.

Zdroj: DŠ

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS