ČNB odmítla pustit do Česka pojišťovací dům Lloyd's


			ČNB odmítla pustit do Česka pojišťovací dům Lloyd's
7.10.2013 Pojistný trh

Na český trh se už několikrát pokoušela dostat londýnská společnost Lloyd's, která patří mezi nejstarší a největší pojišťovací domy na světě. Česká národní banka ji ale odmítá do ČR pustit a nechce jí udělit licenci. Důvodem bylo nesplnění regulatorních podmínek.

Světoznámá londýnská pojišťovací skupina Lloyd's několikrát neuspěla při pokusu o vstup na český trh. Podle informací Hospodářských novin jí měla Česká národní banka od roku 2010 opakovaně odmítnout udělit potřebnou licenci. I naše redakce opakovaně zjišťovala u ČNB, proč společnost Lloyd´s nezískala dodnes licenci v ČR. ČNB vždy odmítala sdělit jakékoli podrobnosti.

Lloyd's není typická pojišťovací společnost. Jedná se o trh, ve kterém se členové spojují do syndikátů za účelem snižování rizik.

V Česku již působí makléři napojení na londýnskou firmu. Pro to, aby mohla společnost na českém trhu ustavovat takzvané autorizované firemní zástupce, ale potřebuje licenci ČNB.

Česká národní banka komentuje snahu o získání licence jen velmi stručně: "Obraťte se přímo na pojišťovnu Lloyd's," říká mluvčí ČNB Petra Vlčková. Londýnská firma odmítnutí licence komentovat také nechce, je ale možné, že její zájem stále trvá. "Český trh je pro nás velmi zajímavý," je jediné, co ke všemu říká šéf komunikace Lloyd's Matt Drage.

IHNED.cz, DŠZdroj: IHNRD.cz, DŠ

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články