ČNB pokutuje investiční společnost BH Securities deseti miliony korun


			ČNB pokutuje investiční společnost BH Securities deseti miliony korun
26.6.2015 Pojistný trh

Firma BH Securities patří k největším českým obchodníkům s cennými papíry. ČNB společnost obvinila z nedostatečné kontroly zprostředkovatelů, při prodeji produktů a z nedostatečného informování klientů o riziku.

Pokuta 10 milionů korun byla udělena za tříleté období od roku 2009 do roku 2012. BH Securities údajně nedostatečně kontrolovala, jakým způsobem nasmlouvaní zprostředkovatelé prodávali produkty firmy, nenabízela dost informací o možném riziku spojeném s investicemi a údajně ani nezkoumala, zda mohou klienti vzhledem ke svým znalostem pochopit možná rizika či zda investice není nadměrná vůči jejich majetkové situaci.

Podle poslední známé účetní závěrky, je pokuta je o třetinu vyšší než celoroční zisk BH Securities z poslední známé účetní uzávěrky 2013. ČNB ve svém rozhodnutí z počátku června viní firmu celkem z devíti pochybení týkajících se obezřetného poskytování investičních služeb.

Ředitel a předseda představenstva BH Securities Zdeněk Lepka uvedl, že ČNB nezjistila žádné pochybení, v jehož důsledku by došlo k poškození zákazníků či jejich finanční újmě. I vzhledem k tomu společnost BH Securities považuje výši vyměřené pokuty za zcela nepřiměřenou a vybočující z dosavadní praxe ČNB. Proti rozhodnutí se hodlá bránit podáním žaloby.

Zdroj: E15

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články