Hannover Re oznámil za rok 2013 opět rekordní zisk


			Hannover Re oznámil za rok 2013 opět rekordní zisk
11.3.2014 Pojistný trh

Po rekordním roce 2012 oznamuje Hannover Re další rekordní zisk v celkové výši 898.5 milionů eur. To je navýšení o 5.4 % oproti výsledkům předchozího roku. Akcionářům bude vyplacena dividenda ve výši 3 euro za akcii.

"Rekordní zisk byl dosažen především díky velmi dobrým výsledkům upisování v neživotním pojištění, které se oproti předchozímu roku zlepšilo o 63 milionů eur ." říká generální ředitel Hannover Re Ulrich Wallin

Výhled pro rok 2014

Co se týče předpovědi pro letošní rok, Hannover Re nepředpokládá zásadní růst v životním ani neživotním zajištění.

"S ohledem přetrvávající období nízkých úrokových sazeb a rostoucí konkurenci , zejména v neživotním zajištění, zůstává situace na trhu stále náročná", komentuje očekávání  společnosti pan Ulrich Wallin a dodává: "Jsme přesvědčení, že díky  nízkým kapitálovým a administrativních náklad, jsme si vytvořili hmatatelnou konkurenční výhodu, která nám umožní navázat na dosavadních výsledky.

Společnost si klade za cíl dosáhnout návratnosti investic ve výši 3.2%. Pokud ztráty výrazně nepřekročí předpokládaných 670 milionů eur  a za předpokladu, že nedojde k  neočekávaným pohybům na kapitálových  trzích, předpovídá Hannover Re zisk řádově ve výši 850 milionů eur.

Hannover Re

Zdroj: Hannover Re

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články