Hannover Re oznámil za rok 2013 opět rekordní zisk

11.3.2014 Pojistný trh

Po rekordním roce 2012 oznamuje Hannover Re další rekordní zisk v celkové výši 898.5 milionů eur. To je navýšení o 5.4 % oproti výsledkům předchozího roku. Akcionářům bude vyplacena dividenda ve výši 3 euro za akcii.

"Rekordní zisk byl dosažen především díky velmi dobrým výsledkům upisování v neživotním pojištění, které se oproti předchozímu roku zlepšilo o 63 milionů eur ." říká generální ředitel Hannover Re Ulrich Wallin

Výhled pro rok 2014

Co se týče předpovědi pro letošní rok, Hannover Re nepředpokládá zásadní růst v životním ani neživotním zajištění.

"S ohledem přetrvávající období nízkých úrokových sazeb a rostoucí konkurenci , zejména v neživotním zajištění, zůstává situace na trhu stále náročná", komentuje očekávání  společnosti pan Ulrich Wallin a dodává: "Jsme přesvědčení, že díky  nízkým kapitálovým a administrativních náklad, jsme si vytvořili hmatatelnou konkurenční výhodu, která nám umožní navázat na dosavadních výsledky.

Společnost si klade za cíl dosáhnout návratnosti investic ve výši 3.2%. Pokud ztráty výrazně nepřekročí předpokládaných 670 milionů eur  a za předpokladu, že nedojde k  neočekávaným pohybům na kapitálových  trzích, předpovídá Hannover Re zisk řádově ve výši 850 milionů eur.

Hannover Re

Zdroj: Hannover Re

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články