ČNB našla nového tiskového mluvčího. Bude jím Marek Zeman.


			ČNB našla nového tiskového mluvčího. Bude jím Marek Zeman.

Novým tiskovým mluvčím ČNB se od září stane Marek Zeman. Do dlouho neobsazené funkce nastupuje s mnohaletými zkušenostmi z AXA group.

 

Místo tiskového mluvčího nebylo v ČNB obsazeno již téměř rok. Od 1. července 2014 zastával tuto funkci Tomáš Zimmermann z odboru komunikace. Nyní však ČNB našla vhodného kandidáta se zkušenostmi ve finančním sektoru.

Marek Zeman má široké zkušenosti nejen v novinářské branži, ale i v PR oblasti finanční a politické. Působil jako novinář v denících Lidové noviny, Metro a Telegraf. Je držitelem několika profesních ocenění. V letech 2004 a 2005 byl zvolen mluvčím roku a v letech 2006 a 2008 získal ocenění Profesionál roku v anketě Merkur.


Od roku 2003 působil jako vedoucí tiskového oddělení ministerstva financí, v letech 2006 až 2012 jako ředitel útvaru PR a komunikace pro ČR a SR v AXA Česká republika. Hlavní náplní jeho práce mimo jiné bylo i budování a rozvoj značky AXA, která vstoupila na český trh v roce 2007 a stál u samotných začátků působení této nadnárodní finanční skupiny na českém a slovenském trhu. Součástí jeho práce bylo i vybudování strategie společenské odpovědnosti (CSR) a její rozvoj. Z té doby pochází spolupráce finanční skupiny AXA a Nadačního fondu Českého rozhlasu na projektu Světluška. Z jeho podnětu byla v této oblasti zahájena rovněž dlouhodobá úspěšná spolupráce finanční skupiny AXA s Domovem Sue Ryder, Nadací Partnerství nebo s SOS vesničkami.

Zkušenosti mu přinesl i post tiskového mluvčího v prezidentské kampani Vladimíra Dlouhého. Ještě před vstupem do soukromé podnikatelské sféry obhajoval zájmy ministerstva školství.

Marek Zeman bude mít od 1. září 2015 bude mít na starosti především vztahy centrální banky s médii.

LinkedIn profil

Zdroj: ČNB

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články