K dnešnímu dni končí Tomáš Síkora na postu výkonného ředitele ČAP


			K dnešnímu dni končí Tomáš Síkora na postu výkonného ředitele ČAP

Dlouholetá ikona českého pojišťovnictví Tomáš Síkora, odchází po devíti letech působení z České asociace pojišťoven. Jaké k tomu má důvody? A kam povedou jeho další kroky?

Již na začátku června se začalo o jeho odchodu spekulovat. Tehdy byly informace značně opředeny mnoha nepodloženými zprávami, které uváděly rozličné důvody odchodu, od sporů s generálním ředitelem Kooperativy Martinem Divišem, až po domnělou pracovní nabídku na roli náměstka ministerstva financí.

V rozhovoru pro portál investujeme.cz, však sám Tomáš Síkora popřel jakékoli uvedené důvody. „K faktu, že k poslednímu červnu končím na základě dohody své dlouholeté angažmá v Asociaci, vedlo více faktorů. Dlouhodobě se plánovalo a diskutovalo o vzniku personální unie mezi Českou asociací pojišťoven a Českou kanceláří pojistitelů. Tato skupinová role pro mě představovala další velkou manažerskou motivaci a výzvu. Ve finále k ní však nedošlo, což je jeden z důvodů mého odchodu,“ komentoval otázku na důvody svého odchodu.

Rovněž popřel i jakékoli spory s Martinem Divišem. „Můžu říci, že já jsem s panem Divišem žádné spory neměl. Neměli jsme ani rozpory v řešení klíčových úkolů.

Fámou byla rovněž informace o nabídce ze strany ministerstva financí. To mělo údajně Síkorovi nabídnout post odvolaného náměstka financí Martina Prose.

Tomáš Síkora hrál velmi významnou roli při vývoji nové legislativy týkající se zprostředkovatelů i zákona o pojišťovnictví, který nyní řeší Poslanecká sněmovna. Za zájmy pojišťoven se utkal v mnoha debatách se svými kolegy z řad makléřů i zprostředkovatelů. V současné době se chystají další debaty týkající se novely zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích a ČAPu může Síkorův odchod poměrně zkomplikovat situaci.

Tomas_Sikora

Děkuji za spolupráci, důvěru i vzájemný respekt všem kolegům, obchodníkům i partnerům ze státní správy i z oblasti dohledu. Věřím, že cenné zkušenosti i vytvořené kontakty budu moci využít i v další profesní praxi,“ okomentoval svůj odchod Tomáš Síkora v oficiální tiskové zprávě.


 

 

Tomas_Sikora_CAP

Ing. Tomáš Síkora, MBA

Na pozici výkonného ředitele České asociace pojišťoven (ČAP) působil od května 2006. Absolvoval pražskou Vysokou školu ekonomickou, obor mezinárodní vztahy/bankovnictví-pojišťovnictví, a manažerské studium Senior Executive britské Nottingham Trent University. Na začátku 90. let 20. století založil finančně-poradenskou firmu v oblasti osobního finančního plánování a v této oblasti působil více než 15 let.

V letech 2000 až 2005 byl prezidentem Asociace finančních poradců a zprostředkovatelů, později rovněž pracoval ve vedení Asociace finančních a investičních zprostředkovatelů. V letech 2005–2006 působil jako poradce členů představenstev finančních institucí a věnoval se konzultantské činnosti v oblasti řízení obchodu a distribučních kanálů. V letech 2009– 2012 zastával funkci předsedy Výboru pro finanční trh, poradního orgánu bankovní rady České národní banky.

Od roku 2006 zastupuje české pojišťovnictví v Executive Committee Insurance Europe v Bruselu. Působil v různých expertních skupinách a byl členem Rady vlády pro BESIP. Od konce roku 2010 je rovněž jednatelem společnosti SUPIN, servisní organizace ČAP, a České kanceláře pojistitelů.

 

Zdroj: oPojištění.cz

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články