Martin Žáček povede vedle české i slovenskou UNIQA


			Martin Žáček povede vedle české i slovenskou UNIQA

Martin Žáček jmenován novým  CEO UNIQA Slovensko počínaje lednem 2014. Cílem změny ve slovenské UNIQA je maximalizovat efektivitu a využít silných stránek obou společností. Ve vedení společnosti UNIQA poisťovňa Martina Žáčka podpoří Lucie Urválková na pozici CFO. Personální změny v minulých dnech schválila Slovenská národní banka.

Martin Žáček byl jmenován do vedení slovenské UNIQA s platností od 1. 1. 2014 jako nástupce dosavadního předsedy představenstva Andrease Kößla. Ten se od ledna přesune ze Slovenska do představenstva UNIQA International AG se sídlem ve Vídni, kde bude řídit země regionu střední Evropy. Nejprve bude odpovědný za UNIQA v České republice a na Slovensku, kde má převzít i funkci člena dozorčí rady UNIQA Česká republika a UNIQA Slovensko.

Martin Žáček bude funkci předsedy představenstva a generálního ředitele slovenské UNIQA vykonávat souběžně se stejnou pozicí v české UNIQA, a bude tak zastávat nejvyšší post v obou pojišťovnách. Do pozici CFO v Bratislavě nastoupí jeho kolegyně z české UNIQA pojišťovny, členka představenstva Lucie Urválková, která tak bude zodpovědná za finanční řízení obou společností. Oblast obchodu slovenské UNIQA bude i nadále zastřešovat ve funkci CSO Wolfgang Friedl působící představenstvu společnosti v Bratislavě už od roku 2006.     

 Jsem přesvědčen, že užší spolupráci společností na Slovensku a v České republice mohou obě strany zúročit zefektivněním vnitřních procesů, vzájemným využitím lokálního know-how a synergickými efekty. To povede k posílení pozice značky UNIQA na obou trzích. Těším se na novou výzvu, protože jsem přesvědčen, že jak v Bratislavě, tak i v Praze pracují zkušení experti, kteří se mohou vzájemně obohatit“, komentoval svoji novou úlohu Martin Žáček.

UNIQA v České republice a na Slovensku

Slovenská UNIQA začala nabízet služby v roce 1991, česká UNIQA o dva roky později. Obě společnosti jsou univerzálními pojišťovnami s kompletní nabídkou produktů pro privátní i korporátní klientelu.

Slovenská UNIQA  servisuje aktuálně 421.000 zákazníků a vedle centrály v Bratislavě je jim k dispozici na 125 místech v celé Slovenské republice. S objemem předepsaného pojistného 102 milionů EUR (2012) náleží společnosti UNIQA poisťovňa tržní podíl 4,8 % a šestá pozice na trhu.

Česká UNIQA pojišťuje v současné době na 660.000 klientů. Vedle centrály v Praze má v ČR dalších 170 obchodních poboček. V loňském roce dosáhla předepsaného pojistného ve výši 220 milionů EUR, což odpovídalo osmému místu na českém trhu s  podílem 4,6 %.

Obě společnosti vykazují na lokálních trzích jednu z nejvyšších dynamik růstu mezi největšími pojišťovnami.

 

UNIQA  

Zdroj: UNIQA

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články