Munich Re bude mít nového generálního ředitele


			Munich Re bude mít nového generálního ředitele

Munich Re, druhá největší světová zajišťovna, jmenovala Joachima Wenninga, na místo současného Nikolase von Bomharda, aby se pokusil udržet ty samé zisky při nízkých úrokových sazbách a poklesu cen v zajišťovnickém průmyslu.

Wenning převezme nejvyšší post od 27. dubna příštího roku. Von Bomhard, odstoupí jako CEO a člen správní rady den předtím, než v červenci oslaví své 60. narozeniny. Wenning je v současné době jako člen představenstva odpovědný za životní pojištění a lidské zdroje.

Vedení společnosti převezme Wenning poté, co ceny pro zajištění klesly v osmi z celkových 10 let, v závislosti na Guy Carpenter World Property Catastrophe Rate on Line Index. Zatímco loňské ztráty, které způsobily přírodní katastrofy, byly nejnižší od roku 2009, jsou výnosy sužovány rekordně nízkými úrokovými sazbami, jakož i klesajícími rezervami pro plnění potenciálních pojistných událostí,  vyčleněných v minulosti.

„Wenningovo jmenování je v zásadě přirozený a jasný výběr, který bude vítán investory, jenž na toto jmenování pohlíží jako na obranný krok," řekl Thomas Seidl, analytik společnosti Sanford C. Bernstein v Londýně.

Wenning pracuje v Munich Re od roku 1991, kdy nastoupil jako specialista na uzavírání smluv a zároveň měl technickou zodpovědnost za životní pojištění klientů v Německu. V roce 2005 byl jmenován generálním ředitelem dceřiné společnosti New Re v Ženevě. V roce 2009 se stal členem správní rady.

Zdroj: Munich Re

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články