Ministr financí stáhne novelu zákona o zprostředkovatelích z poslanecké sněmovny


			Ministr financí stáhne novelu zákona o zprostředkovatelích z poslanecké sněmovny
24.6.2015 Novela 38

Spor mezi poslancem Ladislavem Šinclem a ministrem financí Andrejem Babišem, vyvolal minulý týden konflikt i mezi ANO a ČSSD. Celá kauza byla i silně medializována a nyní to vypadá, že ministerstvo financí pozměňovací návrh stáhne.

S návrhem na stažení přišli v úterý lidovci, aby uklidnili spor mezi sociální demokracií a hnutím ANO. Předsedové koaličních stran se ddohodli, že doporučí koaličním poslancům hlasovat tak, aby byl sněmovní tisk 414 (vládní návrh novely zákona o pojišťovnictví), vzhledem k transpozičním závazkům vyplývajícím z práva EU, schválen v nejkratším možném termínu a bez regulace provizí či nákladů na sjednávání pojištění navrhované poslancem Ladislavem Šinclem.

Zároveň se dohodli, že chtějí tuto problematiku řešit v novele zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích. Proto se navrhuje zpětvzetí sněmovního tisku 415 (vládní návrh novely zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích) z projednávání v Poslanecké sněmovně a následné doplnění tohoto vládního návrhu o úpravu odpovídající kompromisnímu pozměňovacímu návrhu Ministerstva financí, opětovné projednání této problematiky na úrovni vlády a následné předložení vládního návrhu Poslanecké sněmovně, uvedl pro oPojištění.cz Michal Žurovec z oddělení vnější vztahy MF.

Ano, na předsednictvu jsme to probrali. My jako ministerstvo požádáme vládu o stáhnutí toho zákona, abychom předložili nový návrh ministerstva financí,“ uvedl ministr financí Andrej Babiš. Původní návrh byl prý špatný. Vláda by o stažení zákona měla rozhodnout příští týden.

Zdroj: E15, iDNES

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

Související články