Evropská unie uvažuje o zavedení Solvency 2 až v roce 2015


			 Evropská unie uvažuje o zavedení Solvency 2 až v roce 2015
21.9.2012 Regulace trhu

Michel Barnier, evropský komisař zodpovědný za režim kapitálové přiměřenosti, údajně navrhl tento týden další odklad zavedení Solvency 2. V návrhu je odložení z roku 2014 na rok 2015.

Reuters citoval nejmenovaný zdroj, který se zúčastnil jednání evropské komise  o zavedení Solvency II a který potvrdil předložení tohoto návrhu. Možný odklad je způsoben rozdíly v názorech mezi členskými státy, které se týkají konečné podoby projektu.

Tiskový mluvčí Michela Barniera uvedl, že komisař navrhl konečnou dohodu, týkající se režimu kapitálové přiměřenosti. Ta by však měla počkat, až bude dokončena poslední studie o dopadech Solvency II a to bude  v březnu 2013.

Reuters

Zdroj: Reuters

Komentáře

Přidat komentář

... není nad kvalitní přípravu

vpulchart,  19. 9. 2013

Vzhledem k tomu, že EP bude projednávat Omnibus 2 až v březnu 2014, můžeme asi očekávat spíše leden 2016. při vynaložených nákladech pojišťoven je to určitě "vynikající" zpráva.
Nicméně celá řada prvků Solvency II může probíhat bez čekání na to, co se bude formálně odehrávat - vlastní řízení rizik, ORSA a další - nepochybně vytvářejí konkurenční výhodu těm, kteří vidí za horizont současného trhu.

RSS

Související články