Pokuta pro Partners


			Pokuta pro Partners
21.11.2013 Regulace trhu

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání uložila pokutu 200 tisíc korun společnosti Partners Financial Services za její televizní reklamu. Pokutu ve stejné výši dostal také zpracovatel reklamy, společnost Kristián.

Spot odvysílaný letos v lednu na stanici Nova Cinema je údajně v rozporu s dobrými mravy, neboť nepřípustně využívá motiv strachu. Rada o tom informovala v tiskové zprávě.

Odvysílaná reklama nabízí služby finančního poradenství. Podle radních ale její forma nepřípustně využívá motiv strachu, když "hrozí závažnými následky hladu a chudoby v důchodu, pokud nebude využito nabízené služby finančního poradenství. Reklama vyvolává ve spotřebiteli účelné obavy a strach, a může jej proto vést k emocionálnímu obchodnímu rozhodnutí, které by třeba jinak neučinil," konstatovala rada v tiskové zprávě.

Televizní spot byl odvysílán poprvé letos 21. ledna na stanici Nova Cinema. Reklamní kampaň společnosti Partners pro letošní rok podle webových stránek firmy zahrnovala několik spotů, v nichž vystupoval herec Boris Hybner.

"S rozhodnutím nesouhlasíme a považujeme ho za nesprávné, jak jsme uvedli při správním řízení u rady," poznamenal ředitel právních služeb a compliance a člen představenstva Partners Vít Mikolášek. Reklama podle něj naopak používá nadsázku a humor a firma je připravena hájit se i soudně.

aktuálně.cz

Zdroj: aktuálně.cz

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články