Evropský parlament schválil Omnibus II


			Evropský parlament schválil Omnibus II
12.3.2014 Regulace trhu

Evropský parlament včera přijal na plenárním zasedání směrnici Omnibus II, která novelizuje směrnici Solvency II a dokončí tak nový rámec pro regulaci a dohled v pojišťovnictví v EU.

Návrh směrnice Omnibus II obsahoval řadu změn. Objasňuje zejména úlohy orgánu EIOPA v zajištění technických kroků. Také definuje oblasti, ve kterých EIOPA bude moci navrhnout technické normy, jako doplňkový nástroj pro dohled, s cílem vytvořit jednotný soubor pravidel, který posílí stabilitu, rovné zacházení, nižší náklady na dodržování předpisů a předcházení regulačních arbitráží. Kromě toho směrnice Omnibus II obsahuje balíček opatření s cílem zajistit transparentnost ve zpracování pojistných produktů.

K tomuto kroku se vyjádřil evropský komisař pro vnitřní trh a služby Michel Barnier: "Evropský parlament zaujal velmi důležitý krok k zavedení moderního a solventního režimu pro odvětví pojišťovnictví v Evropě. Od 1. ledna 2016 tak bude bezpečnější a konkurenceschopnější. Tato dlouho očekávaná a zásadní reformy se konečně stala realitou."

Evropská Komise v současné době připravuje další fázi implementace Solvency II, plánovanou na léto tohoto roku, která bude spočívat v přijetí zákona obsahující velké množství podrobných pravidel. Také EIOPA pracuje na balíčku technických norem, díky kterým zajistí, aby bylo vše do roku 2016 připraveno.  

europa.eu, Post online

Zdroj: europa.eu, Post online

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články