Solvency II: Pojišťovny čeká ještě stále mnoho příprav


			Solvency II: Pojišťovny čeká ještě stále mnoho příprav
15.12.2014 Regulace trhu

Podle ratingové agentury Standard & Poor není ještě pojišťovnictví připraveno na realizaci směrnice Solvency II, a to i přesto, že má být více než za rok implementována. Společnost zdůraznila, že zátěžové testy EIOPA prokázali, že práce před reformou stojí.

Analýza agentury S&P uvedla, že zavedení směrnice Solvency II, která by měla být účinná od 1. ledna 2016 nyní čelí "intenzivnímu a kritickému období" kvůli pokračující regulační nejistotě.

K realizaci docházelo v době, kdy výnosy dlouhodobě státních dluhopisů klesly na historická minima a obchodní podmínky pojišťoven se zhoršily. Tyto tlaky nebude v blízké budoucnosti snadné uvolnit, protože Evropská centrální banka nedávno stanovila plány na program nákupu aktiv.

"Implementace Solvency II tady bude více než za rok, a i když jsme přesvědčeni, že dopad na hodnocené pojišťovny bude příznivější,  kombinace nízkých výnosů a změn právních předpisů bude stále více zpochybňovat některé obchodní modely," uvedl ve zprávě.

"Kromě toho, protože se nejistota v Solvency II zmenšila, věříme, že se regulace bude stále více dostávat do popředí jako klíčové téma pojistných trhů.  

Tyto tlaky budou ale ohrožovat obchodní modely některých životních pojišťoven a zajišťoven. Zpráva dospěla k závěru, že jejich dlouhodobé negativní hodnocení bude pravděpodobně převažovat na pozitivním ratingem.

The Actuary

Zdroj: The Actuary

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články