Sněmovní rozpočtový výbor podpořil finální návrh zákona o pojišťovnictví


			Sněmovní rozpočtový výbor podpořil finální návrh zákona o pojišťovnictví
6.11.2015 Pojistný trh

Novela zákona o pojišťovnictví včera prošla sněmovním rozpočtovým výborem. Ten doporučil schválit kontroverzní pozměňovací návrh regulující provize a implementující Solvency II.

V polovině tohoto října byl k novele zákona o pojišťovnictví č.277/2009 sb. přiložen pozměňovací návrh s podpisem Václava Votavy, který kompromisní koaliční návrh připravil se stranickým kolegou Ladislavem Šinclem (ČSSD). O návrhu zákona jsme psali například v článk "Koaliční návrh na vyplácení provizí v ŽP konečně zveřejněn!"

Změna, která je nejvýznamnější z pohledu zprostředkovatelů a byznys modelů pojišťoven, je bezpochyby regulace provizí u životního pojištění. Ty se budou lineárně rozkládat do pěti let. Pětileté rozložení se týká i pořizovacích nákladů, které se promítají do odkupného pojistné smlouvy.

 


 

čtěte také: Tomáš Síkora: V roli pojišťovny i klienta bych byl spokojen, v roli MLM už méně


 

 

Výbor také podpořil návrh Jiřího Holečka (ANO), aby pojišťovny před sjednáním životního pojištění sdělovaly klientům odkaz na zprávu o své solventnosti a své finanční situaci.

Návrh zákona tedy putuje do třetího čtení, které je na pořadu 35. schůze. Ta začala 5. listopadu a dnes od devíti hodin pokračuje.

O podrobnostech vás budeme informovat.

Zdroj: oPojištění.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články