CEA: Neživotní pojištění poprvé po dvou letech rostlo

17.6.2011 Vývoj trhu

Neživotní pojištění v roce 2010 poprvé po dvou letech v rámci členských zemí CEA vzrostlo o 4 % na 428 miliard eur. Vyplývá to z předběžných údajů pojišťoven a zajišťoven, zveřejněných ve výroční zprávě CEA.

V neživotním pojištění vede pojištění motorových vozidel s téměř 30% podílem na trhu. Hlavními hráči jsou Německo a Itálie, každá země s tržním podílem ve výši 16 %.

Tyto dvě země spolu s Francií a Velkou Británií představují 65 % evropského pojištění automobilů. Odhaduje se, že pojištění automobilů zaznamenalo v roce 2010 růst okolo 1 % k částce 125 miliard eur. V roce předchozím došlo k 2% poklesu.

Pojištění majetku zaujímá třetí největší tržní podíl, vyjádřeno v číslech jde o 20 % neživotního pojistného. Podle prvních odhadů se v loňském roce projevil mírný růst nižší než 1 %, pojistné dosáhlo celkové výše 83 miliard euro. Vedou Velká Británie, Německo a Francie, každá země s asi 15 miliardami hrubého předepsaného pojistného.

"Tato čísla ukazují, že evropské pojišťovny přestály ekonomickou krizi dobře a že i nadále dokážou poskytovat tolik potřebnou stabilitu a jistotu pro spotřebitele a evropskou ekonomiku jako celek,“ komentovala výsledky generální ředitelka CEA Michaela Kollertová.

CEA je evropská federace pojišťoven a zajišťoven, která sdružuje národní asociace pojišťoven ze 33 zemí.


Zdroj: CEA

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články