Česká pojišťovna: Jaký bude nadcházející rok 2012?


			Česká pojišťovna: Jaký bude nadcházející rok 2012?
9.1.2012 Vývoj trhu

V anketě na téma, jak bude vypadat nadcházející rok 2012, jsme úvodem úmyslně dali slovo pojišťovacímu makléři. Nyní dostávají slovo představitelé pojišťoven.

Za Českou pojišťovnu odpovídal Jan Hainz, ředitel Odboru komunikace:

Pro Českou pojišťovnu bude letošní rok, jak pevně věřím, obdobím stabilizace portfolia, které povede k opětovnému růstu našeho tržního podílu směrem k 30 % na konci roku 2013. Pojišťovnictví obecně ale určitě lehký rok nečeká, zvláště pokud se naplní pesimistické odhady hospodářského vývoje České republiky a celé eurozóny.

Celé odvětví se bude muset vyrovnat s nárůstem DPH, a tedy se zvýšeným tlakem na nákladovou složku, s novými regulatorními požadavky. Budeme se muset rovněž připravit na implementaci rozhodnutí EU o vyrovnání podmínek životního pojištění pro muže a ženy či na změny spojené s novelou občanského zákoníku.

Navíc i letos bude zřejmě pokračovat cenová válka na trhu pojištění motorových vozidel. Přesto všechno však věřím, že pojišťovny v současné nelehké době uspějí a budou sto pomoci svým klientům v okamžicích, kdy to nejvíce potřebují.

Přeji proto všem úspěšný a hlavně bezkalamitní rok!

Zdroj: DŠ

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články