Další cíl pojišťovacích makléřů – Čína


			Další cíl pojišťovacích makléřů – Čína
4.1.2013 Vývoj trhu

Čína má šanci stát se do roku 2020 třetím největším globálním pojišťovacím trhem. Guy Carpenter & Co LLC a Willis China - dva největší mezinárodní pojišťovací makléři uvažují o zřízení nové pobočky v Číně. Uvedla to společnost A.M Best. Globální zajišťovací makléř Guy Carpenter obdržel souhlas k otevření nové pobočky v Šanghaji, zatímco společnost Willis Group získala oprávnění k otevření nové kanceláře v Harbinu. Půjde o prvního zahraničního makléře v severovýchodní Číně.
V prvním čtvrtletí roku 2012 působilo v Číně celkem 2 553 zprostředkovatelů pojištění. Uvádí to China Insurance Regulatory Commission. Z tohoto počtu bylo 43 národních pojišťovacích agentur a 1772 regionálních agentur, s 421 pojišťovacími makléři a 317 likvidátory pojistných událostí.
Agentura Advisen, která se zaměřuje na pojišťovnictví, oznámila, že the China Center for Insurance and Social Security Research na universitě v Pekingu předpověděla, že čínské pojišťovnictví bude zaznamenávat v letech 2010 - 2020 růst o 12,9 procenta. "Do roku 2020 bude Čína pravděpodobně vlastnit 8,7 % celosvětového pojistného trhu, a stane se tak třetím největším globálním pojišťovacím trhem," uvádí se ve zprávě.

Risk & Insurance

Zdroj: Risk & Insurance

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS