Globální zajistitelé věří ekomickému vývoji v Asii a Pacifiku


			Globální zajistitelé věří ekomickému vývoji v Asii a Pacifiku
14.11.2011 Vývoj trhu

Globální zajistitelé jsou přesvědčeni o příležitostech v asijsko-pacifickém regionu a věří v jeho další ekonomický růst. Tvrdí to studie Lloyd´s, světového odborníka na pojistný trh.

Přední průmyslníci byli požádáni o odhad vývoje globálního podnikání v regionu. Výrazná většina (61 %) zmiňovala pokračující ekonomický růst jako hlavní důvod toho, že v tomto regionu podnikají. Mezi dalšími důvody byl rovněž velký počet obyvatel této oblasti (17 %) a vynikající infrastruktura (8 %).

Celkově odpovědělo 95 % dotázaných, že tomuto regionu buď "věří" nebo jsou si jím "velmi jisti". Za hlavní překážku rozvoje bylo označeno zvýšení regulace (19 %), politická nestabilita (17 %) a přístup k odborným znalostem (16 %).

Poslední prognózy od Mezinárodního měnového fondu předpovídají hospodářský růst v regionu Asie a Tichomoří z 8,2 % v roce 2011 a 8,0 % v roce 2012, společně s Čínou by to mělo být 9,5 %. Není proto žádným překvapením, že 61 % respondentů zmiňovalo vzkvétající čínskou ekonomiku jako největší hnací růstovou sílu v regionu, společně s Indií (19 %), Indonésií (5 %), Singapurem (5 %) a Malajsií (3 % ).

Lloyd´s

Zdroj: Lloyd´s

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS