ING Group oznámila cenové rozpětí nabízených akcií NN Group


			ING Group oznámila cenové rozpětí nabízených akcií NN Group
18.6.2014 Vývoj trhu

ING Group oznámila orientační cenové rozpětí nabízených akcií a rozsah nabídky pro plánované IPO NN Group. Obchodování akcií NN Group by mělo podle očekávání začít na amsterdamské burze Euronext dne 2. července 2014.

 ING Group hodlá prodat 70 milionů stávajících akcií NN Group, přičemž orientační cena za akcii se bude pohybovat mezi 18,50 EUR a 22,00 EUR. Z tohoto cenového rozpětí vyplývá Celkový objem nabídky tak může dosáhnou výše až 1,5 miliardy EUR. Vlastnický podíl společnosti ING v NN Group by se tak snížil  na (cca) 73,6 %.

Prospekt NN Group vztahující se k IPO je schválen nizozemským Úřadem pro finanční trhy (AFM) a od 17. června zveřejněn na www.nn-group.com. Otevřena je také nabídka drobným investorům a je zahájeno období procesu určování ceny. To vše potrvá do 1. července 2014, kdy bude určena konečná nabídková cena a přesný počet nabízených akcií.

Jak bylo oznámeno ve výsledcích prvního čtvrtletí, půjde o sekundární nabídku. Finanční prostředky z prodaných akcií obdrží ING Group. Od ING Group je požadováno, aby v souladu s restrukturalizačním plánem, na kterém se dohodla s Evropskou komisí, snížila svůj podíl v NN Group pod 50 % do prosince 2015 a zbývající část odprodala do 31. prosince 2016. 

ING Group

Zdroj: ING Group

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články