ING nabídne akcie své pojišťovací divize NN Group


			ING nabídne akcie své pojišťovací divize NN Group
6.6.2014 Vývoj trhu

ING dnes potvrdila svůj záměr provést primární úpis akcií (tzv. IPO) a uvést NN Group, mezinárodní finanční společnost, která nabízí penzijní produkty, produkty životního pojištění, neživotního pojištění, správu investic a bankovnictví (pouze v Nizozemsku) svým klientům v Evropě a Japonsku, na burzu Euronext Amsterdam. NN Group je v současné době zcela ve vlastnictví ING Group. 

Prostřednictvím IPO ING Group prodá menší část svých akcií v NN Group institucionálním a drobným investorům v Holandsku a kvalifikovaným institucionálním investorům po celém světě.

Jak již bylo oznámeno ve výsledcích prvního čtvrtletí, půjde o sekundární nabídku. To znamená, že investoři budou kupovat existující akcie NN Group od ING Group. NN Group nebude vydávat nové akcie. Finanční prostředky z prodaných akcií obdrží ING Group. Od ING Group je požadováno, aby v souladu s restrukturalizačním plánem, na kterém se dohodla s Evropskou komisí, snížila svůj podíl v NN Group pod 50 % do prosince 2015 a zbývající část odprodala do 31. prosince 2016. 

ING Pojišťovna

Zdroj: ING Pojišťovna

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články