Investice Evropského pojišťovnictví se v roce 2013 zvedly o 3,2 % na 8,5 bilionů eur


			Investice Evropského pojišťovnictví se v roce 2013 zvedly o 3,2 % na 8,5 bilionů eur
3.9.2014 Vývoj trhu

Investice pojišťoven v evropské ekonomice v roce 2013 rostly. Podle Insurance Europe a Evropské pojišťovací a zajišťovací federace však přetrvávají obavy ohledně směrnice Solvency II, která bude mít vliv na jejich schopnost být nadále největším dlouhodobým investorem v Evropě.

K 31. prosinci 2013 mělo evropské pojišťovnictví přes 8,5 bilionů eur spravovaných aktiv, což představuje při konstantních směnných kurzech nárůst o 3,2% ve srovnání s rokem 2012.

Michaela Koller, generální ředitelka Insurance Europe řekla: "Pojišťovny mají obrovský přínos pro evropské hospodářství tím, že podporují růst a stabilitu prostřednictvím dlouhodobých investic, který se rovná přibližně 60% evropského HDP. Tato role je však v ohrožení. Zatímco průmyslové odvětví přechod na regulační režim vítá a uznává, že byla finální verze Solvency II vylepšena, aspekty této směrnice, a to, jak je implementovat, bude i nadále vyžadovat, aby pojišťovny drželi nepřiměřené množství kapitálu proti jejich dlouhodobým investicím."

Podle zprávy Insurance Europe bylo také uvedeno, že je Evropa v roce 2013 nadále největším světovým pojistným trhem, což představuje 35% globálního pojistného trhu. To bylo těsně následované Spojenými státy, které pokrývají 30%, Asii  představuje 28%, a Oceánie a Afrika 3%.

Na celém kontitnetu bylo vybráno v roce 2013 celkové pojistné ve výši 1,119 milardy. Na životní pojištění bylo pojištěným vyplaceno celkem 618 miliard eur, zatímco v neživotním sektoru činily náklady 325 miliard eur.

Další fakta:

  • životní pojištění představuje největší podíl na evropském trhu, což představuje asi 60 %. Nemovitosti, úrazové a havarijní pojištění činí 30% a zdraví 10%.
  • V roce 2013 působilo v Evropě více než 5 100 pojišťoven. Většina z nich jsou akciové společnosti a vzájemné pojišťovny, ale něteré mají formu veřejné instituce nebo družstevny
  • Evropské pojišťovnictví zaměstnává téměř 1 milion lidí, další milion jsou externí zaměstnanci a nezávislí zprostředkovatelé

The Actuary

Zdroj: The Actuary

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články