Kazachstán: Pojistný trh je hned za Ruskem a Ukrajinou


			Kazachstán: Pojistný trh je hned za Ruskem a Ukrajinou
18.11.2011 Vývoj trhu

Minulý týden Standard & Poors vylepšil hodnocení Kazachstánu na BBB+, třetí nejnižší investiční stupeň, se stabilním výhledem, s odkazem na vliv růstu vývozu komodit na přebytky běžného účtu. Díky tomu má nyní Kazachstán hodnocení o jeden stupeň vyšší než Rusko, o dva vyšší než Brazílie a ocitl se na stejné úrovni jako Thajsko a Irsko. Kazachstán má 3 % světových ložisek ropy ve srovnání s 5,6 %, které vlastní Rusko.

Kazašský pojistný trh je na třetí pozici za Ruskem a Ukrajinou. Meziroční růst HDP sleduje zvýšení životní úrovně obyvatel a příjem na obyvatele se zvyšuje, včetně zvýšení takových kategorií jako je segment motorových vozidel. Jejich vlastnictví přirozeně vyžaduje nutnost pojištění.

Proto v posledních letech pojistný trh v Kazachstánu zaznamenal vysoká tempa růstu. Segment neživotního pojištění zaregistroval obrovský růst, ovšem životní pojištění je stále ve fázi vzniku a představuje velmi malý podíl na tuzemském pojistném trhu. Podle místních odborníků na pojištění je důvěra místních lidí ve využívání finančních institucí k dlouhodobým úsporám a investicím nízká.

Hrubé předepsané pojistné pojišťoven v Kazachstánu se zvýšilo o 25,1 % a dosáhlo v prvních devíti měsících roku 2011 hodnoty 727 milionů eur. Náklady na pojistná plnění od pojišťovny činila 162 milionů eur.

xprimm.com

Zdroj: xprimm.com

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS