Lloyd´s: Největším nebezpečím jsou  nízké ceny


			Lloyd´s: Největším nebezpečím jsou  nízké ceny
20.5.2011 Vývoj trhu

Generální ředitel Lloyd´s Richard Ward varoval pojistitele, že pojistné sazby musí výrazně růst, protože další velká přírodní katastrofa by již mohla zasáhnout kapitál pojišťoven, nikoliv jen samotné výnosy.
Richard Ward zmínil, že Lloyd´s utrpěl v prvním čtvrtletí škody z přírodních katastrof ve výši 2,4 miliard liber a chválil pojistný trh pro jeho schopnost tyto ztráty pokrýt.
"Nedávné události snad ještě víc než finanční krize ukázaly, proč firmy potřebují pojišťovny, které mohou hradit velké částky, aniž by byla jakkoli ohrožena jejich platební schopnost a budoucí obchody, "řekl.
Ward nicméně varoval, že pojistné škody, které se vyskytly v prvním v čtvrtletí letošního roku, už překročily celkové ztráty za rok 2010 a dodal: "Další velká katastrofa by mohla poškodit kapitál pojišťoven."
Pro Lloyd´s je tradičně velkým nebezpečím, ohrožujícím zisk, sezóna cyklónů na Atlantiku, která začíná příští měsíc.
"Za poslední dva roky jsme však měli štěstí," řekl Ward: "Přesto, že se v loňském roce vyskytlo 12 hurikánů, žádný z nich nebyl v  USA.“

Podle Warda je hlavní výzvou pro zvýšení sazeb zodpovědnost upisovatelů a zprostředkovatelů, kteří by měli myslet na to, aby ceny odrážely skutečná rizika.
"Ceny by se měly zvýšit," řekl a dodal: "Ceny jsou v současné době nebezpečně nízké. Klienti si díky tomu mohou myslet, že jsou stále mimořádně výhodné.“

Insurance Times


Zdroj: Insurance Times

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS