Německo: Barometr makléřského prodeje stoupá


			Německo: Barometr makléřského prodeje stoupá
16.2.2011 Vývoj trhu

Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2010 naznačily pravidelně sledované ekonomické ukazatele, že v Německu letos čeká pojišťovací makléře konjunktura. A to nejen pokud jde o privátní klienty, ale platí to i v případě firemních zákazníků. Dokazuje to barometr makléřského prodeje, který na svých stránkách pravidelně zveřejňuje YouGovPsychonomics AG. 

Výzkum trhu provedl YouGovPsychonomics mezi koncem prosince a začátkem ledna v rámci on-line dotazů u 257 pojišťovacích makléřů, kterých se ptal na jejich podnikání i očekávání na letošní rok. Z tohoto počtu se zhruba třetina makléřů soustředí na firemní zákazníky, drtivá většina oslovených makléřů však má privátní klienty.

V případě firemních zákazníků hlásila téměř polovina oslovených pojišťovacích makléřů lepší tržby ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku, než tomu bylo před rokem. Více než polovina oslovených makléřů očekává v letošním roce lepší obchodní výsledky než tomu bylo loni.

Ekonomický index, který se může pohybovat mezi plus 100 a minus 100 body, vzrostl v maloobchodu o pět bodů a dostal se tak na 27 bodů. Lepší hodnota byla dosažena pouze před vypuknutím finanční krize ve druhém čtvrtletí roku 2007.

Index vzrostl i pokud jde o firemní zákazníky. Růstem o tři body se dostal na 30 bodů, což je číslo mírně vyšší, než jakého bylo dosaženo v případě rezidenčních zákazníků. Přesto to představuje nejvyšší dosaženou úroveň od prvního čtvrtletí roku 2007.

VersicherungsJournal

Zdroj: VersicherungsJournal

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS