Němečtí makléři vidí perspektivu ve firemních zákaznících


			Němečtí makléři vidí perspektivu ve firemních zákaznících
7.5.2012 Vývoj trhu

Das Marktforschungsinstitut YouGov Deutschland AG (Německá společnost pro výzkum trhu) oslovila zprostředkovatele, aby vytvořila pravidelný aktuální čtvrtletní barometr podnikatelských úspěchů a ohodnotila očekávání zprostředkovatelů, vztahující se na celý letošní rok.

Zprostředkovatelé byli dotazováni od poloviny do konce března prostřednictvím on-line průzkumu. Osloveno bylo 234 finančních a pojišťovacích makléřů. Asi čtvrtina respondentů má zájem o firemní zákazníky, drtivá většina však oslovuje soukromé klienty.

V současné době jsou makléřské firmy v maloobchodním segmentu mnohem pesimističtější než tomu bylo v předchozí studii. Pouze 46 procent tvrdí, že jim obchody rostou (předchozí čtvrtletí to bylo 53 procent). Očekávání pro celý rok se výrazně zhoršila. Čtrnáct procent očekává zhoršení (loni deset). Pouze 47 procent (to je pokles o 14 procent), očekává zlepšení oproti předchozímu roku.

Segment firemních zákazníků ukazuje podobný obraz. Aktuální podnikání vidí jako lepší jen 43 procent makléřů než ve stejném období loňského roku (předchozí údaj hovořil o 48procentech), zatímco jedenáct (deset) procent uvedlo zhoršení.

Pokud jde o letošní rok, jsou v souhrnu v oblasti firemních zákazníků očekávání pozitivní. 54 procent zprostředkovatelů očekává zlepšení (48 % vykazoval poslední průzkum), jen deset procent očekává oslabení (17 procent byl údaj z minulého průzkumu) .

VersicherungsJournal

Zdroj: VersicherungsJournal

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS