PČS hlídá kvalitu a nekvalitním zprostředkovatelům uděluje červené karty [Aktualizováno]


			PČS hlídá kvalitu a nekvalitním zprostředkovatelům uděluje červené karty [Aktualizováno]
13.4.2015 Vývoj trhu

Pojišťovna České spořitelny se rozhodla omezit spolupráci s nekvalitními zprostředkovateli.  V rozhovoru pro časopis Euro zveřejnil tuto informaci generální ředitel PČS Petr Zapletal. Podle jeho slov PČS omezila spolupráci s několika broker pooly i dalšími finančně poradenskými společnostmi a hodlá v přehodnocování spolupráce i nadále pokračovat.

PČS zavedla pro hodnocení kvality zprostředkovatelských společností a poradců systém hodnocení kvality a ten nyní využívá pro rozhodnutí, kdo dostane „červenou kartu“ a tedy stopku pro spolupráci. Samozřejmě, že podobné radikální rozhodnutí nepřicházejí ze dne na den. „Dáváme „žluté karty“ jako varování, a pokud nedojde ke zlepšení, následně udělíme „červenou kartu“. Už se tak i stalo a do budoucna chceme být výrazně razantnější,“ řekl Petr Zapletal generální ředitel PČS.

PČS si od tohoto kroku slibuje to samé co Allianz, zkvalitnění svých služeb a eliminování nepoctivých finančních poradců a firem. Nutí jí k tomu rostoucí tlak ze strany ČNB a zároveň, na dveře klepající, novela zákona 38.

 

Přepojišťování životních pojistek jako problém číslo jedna

 

„Musíme jednoznačně rozlišovat mezi dobrými a špatnými zprostředkovateli. Jde o to, změnit způsob jejich odměňování, což znamená dávat odměnu jen v tom případě, kdy je služba odvedena kvalitně,“ říká Petr Zapletal a dodává: „V této souvislosti mi přijde zajímavá myšlenka zavedení registru smluv, kde by bylo například dohledatelné, kdo a z jakého důvodu pojistku změnil. Pokud zjistíme zásadní a přetrvávající nedostatky, budeme muset spolupráci výrazně utlumit nebo ukončit.“

Otázkou tedy již ani není, zda budou další pojišťovny následovat tyto první dvě vlaštovky, ale spíše v jakém časovém horizontu.

Pojišťovna České spořitelny

Zdroj: Euro, investujeme.cz, PČS

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články