Pojišťovnictví generovalo  vloni 4,612 miliard dolarů


			Pojišťovnictví generovalo  vloni 4,612 miliard dolarů
12.9.2013 Vývoj trhu

V roce 2012 vytvořil globální pojistný trh příjmy ve výši 4,612 miliard dolarů. Uvedl to Claude Tendil v Monte Carlu. Přibližně 5 % z nich, což znamená 227 miliard USD, připadal na zajistný trh.
Životní pojištění (včetně tzv. spořicích produktů) představovalo 57 % z pojistného celkem, 27 % z celkové částky tvořilo zajištění.

Munich Re zůstává největší světovou zajišťovnou s úpisy ve výši 35,7 miliardy USD (pouze v segmentu zajištění). Následuje Swiss Re (25,4 miliardy USD) a Hannover Re (16,3 mld. USD).

Tyto tři společnosti následují Berkshire Hathaway, SCOR, Lloyd´s, RGA, China Re, PARTNER Re a EVEREST Re. Jedním z důležitých aspektů je skutečnost, že se na rozdíl od posledních deseti let objevili významní hráči v různých oblastech jako je například Asie.

Pokud jde makléře,  první místo obsadil AON Benfield s úpisy ve výši 1,46 miliardy USD , na druhém místě je Guy Carpenter (1,04 miliardy USD) , třetí je  Willis (753 milionů USD). Následuje TOWERS WATSON (180 mil. USD), JLT, COOPER Gay, BMS, MILLER, UIB a LOCKTON.

XPRIMM

Zdroj: XPRIMM

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články