Pojišťovnictví v roce 2014: QBE


			Pojišťovnictví v roce 2014: QBE
15.1.2014 Vývoj trhu

Jako každý rok jsme oslovili pojišťovny s otázkou, jaký byl minulý rok a co očekávat od roku nastávajícího. V platnost vešel nový Občanský zákoník, který jistě způsobí mnoho změn. Velkou úlohu v dalším vývoji bude mít také již schválená klíčová reforma Solvency II, která bude mít dopady na samotné fungování pojišťoven.
Na otázky odpovídá generální ředitel pojišťovny QBE, Mgr. Dominik Štros:

Jak hodnotíte uplynulý rok 2013?

Díky potěšitelnému nárůstu zájmu makléřů o nabídky naší pojišťovny se nám v roce 2013 ve srovnání s rokem předcházejícím podařilo v oblasti podnikatelských rizik dosáhnout růstu objemu předepsaného pojistného i počtu nově uzavřených pojistných smluv. Za tento úspěch mi dovolte poděkovat partnerům, kteří s námi spolupracují a zejména všem kolegům české pobočky QBE. Kromě toho jsme si splnili i další vytčený cíl a v průběhu loňského roku jsme doplnili škálu námi nabízených produktů o pojištění přepravy, cestovní pojištění na služební cesty, skupinové úrazové pojištění a úrazové pojištění sedadel.

Námi provedené úpravy podmínek dodatkových pojištění motorových vozidel GAP a mechanických a elektronických vad a uvedení na trh specializovaného produktu GAP pro autobusy, nákladní a užitková vozidla TruckGAP, přispěly k upevnění vedoucí pozice QBE na trhu s těmito specializovanými druhy pojištění. Kromě toho se nám podařilo navázat a rozšířit spolupráci s novými i stávajícími obchodními partnery z řad makléřů, prodejců motorových vozidel a finančních institucí, jejichž role je při distribuci těchto pojištění koncovým zákazníkům klíčová.

Co očekáváte v roce 2014?

Bezpochyby nejnáročnější bude v tomto roce pro celý obor pojišťovnictví úkol vypořádat se změnami, které sebou přináší nový Občanský zákoník. Jsem přesvědčen, že úsilí, které jsme jak my tak ostatní účastníci trhu věnovali přípravám na tuto revoluční legislativní změnu, povede k zlepšení dobrého jména a upevnění nenahraditelného významu pojistné ochrany pro podnikatelskou i občanskou veřejnost.

QBE

Zdroj: QBE

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články