Pololetní ohlédnutí na rok 2011 a výhled na letošní rok


			Pololetní ohlédnutí na rok 2011 a výhled na letošní rok
3.7.2012 Vývoj trhu

Neživotní pojistné v roce 2011 pokračovalo v růstu o 1,9 %, to vše na pozadí solidního hospodářského růstu na rozvíjejících se trzích a při selektivním zvýšení sazeb na některých vyspělých trzích. Životní pojištění kleslo o 2,7 %. Prudký pokles byl zaznamenán v západní Evropě, Číně a Indii, zatímco v USA pokračoval růst.

Očekává se, že neživotní pojištění bude na vyspělých trzích mírně růst. Na rozvíjejících se trzích zřejmě dojde k oživení růstu životního pojištění.

Tvrdí to nejnovější studie společnosti Swiss Re.

Vybavení pojišťoven kapitálem zůstalo solidní i přes mimořádně nákladné přírodních katastrofy, k nimž došlo v loňském roce a i přes historicky nízké úrokové sazby, které jsou příčinou toho, že pojišťovnám se snížil zisk. Mírný růst celkového pojistného se očekává až letos.

"Loňský rok nebyl významný pokud jde o růst předepsaného pojistného, ale rok 2012 by měl být mnohem lepší, protože ceny produktů neživotního pojištění budou pokračovat ve svém růstu a Indie a Čína se vrátí k výraznému růstu životního pojištění," tvrdí hlavní ekonom Swiss Re Kurt Karl.

Celkově studie vychází z údajů zjištěných na 147 pojišťovacích trzích.


Swiss Re

Zdroj: Swiss Re

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS