Porovnání výnosů penzijních fondů za rok 2015


			Porovnání výnosů penzijních fondů za rok 2015
4.3.2016 Vývoj trhu

Asociace penzijních fondů zveřejnila odhadované zhodnocení penzijního připojištění za loňský rok. V průměru se pohybuje kolem 1 %. Z loňských výsledků však vyplývá, že na penzijním připojištění klienti zbohatnout nemohou. Dobrá zpráva je, že nemohou ani prodělat.

Asociace penzijních fondů zveřejnila odhadované zhodnocení penzijního připojištění za loňský rok. V průměru se pohybuje kolem 1 %. Z loňských výsledků však vyplývá, že na penzijním připojištění klienti zbohatnout nemohou. Dobrá zpráva je, že nemohou ani prodělat.

Rozdíly mezi jednotlivými fondy nejsou nijak markantní. Nelichotivě vyčnívá pouze transformovaný penzijní fond společnosti Conseq, který se opět zapíše mezi nejnižší zhodnocení na trhu. Tato společnost se však zaměřuje především na nové účastnické fondy, kde naopak dosahuje nejvyšších zhodnocení.

penziijní připojištění apf

Co z uvedeného plyne? Na penzijním připojištění klienti nezbohatnou. Na druhou stranu však ani neprodělají. U tohoto starého penzijního připojištění, takzvaných transformovaných fondů, musejí penzijní společnosti ze zákona garantovat minimálně nulové zhodnocení. Rovněž se nacházíme v situaci nejnižších úrokových sazeb v historii a průměrná míra inflace byla v loňském roce 0,3 %. Všem fondům se tak alespoň podařilo překonat inflaci a díky příspěvkům od státu a daňovým úlevám tak klienti přeci jen něco vydělají.

Zdroj: AFP CZ

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články