Postavení pojišťoven po roce 2010 - UNIQA


			Postavení pojišťoven po roce 2010 - UNIQA
22.2.2011 Vývoj trhu

Pojišťovna UNIQA klesla již na začátku roku z 9. místa na nynější 10. místo z pohledu celkového trhu. Je pojišťovnou provozující smíšenou činnost, která je výrazněji orientována na NŽP, kde stále drží 7. místo. V ŽP je 12. (jsou před ní dvě celkově menší pojišťovny AXA a MetLife Amcico).

UNIQA představila v 1. čtvrtletí novinku na cestovním pojištění, kterou je jeho poskytování ke kartám ISIC, ITIC a ALIVE. Ve 2. čtvrtletí následovaly další novinky, z nichž je asi nejzajímavější automatické prodloužení cestovního pojištění pro případ zpožděného návratu.

Ve 3. čtvrtletí se UNIQA připojila k pojišťovnám, které nabízejí v rámci POV svým klientům možnost tzv. přímé likvidace. Pojišťovna podobnou službu poskytovala již dříve, ale pouze klientům, kteří měli sjednané HAV. Nyní se tedy jedná o rozšíření i pro klienty POV. Stávající klienti však nemohou tuto službu začít využívat automaticky, ale musí si sjednat rozšířenou asistenci.

UNIQA se také zařadila mezi pojišťovny, které nabízejí jednorázové ŽP s vyšším zhodnocením. Produkt prodává v jednotlivých tranších pod názvem AKORD GARANT. Dále byla provedena modifikace Rizikového životního pojištění s dividendou (název je poněkud matoucí – ve skutečnosti se jedná o IŽP s poměrně širokou škálou různých připojištění).

Zajímavé je možnost připojištění právní ochrany ve spolupráci s D.A.S. a rozdílné sazby úrazového pojištění podle pohlaví. Ve 4. čtvrtletí přinesla UNIQA na trh doplňkové autopojištění, které prostřednictvím palubní jednotky umožňuje nepřetržité hlídání vozu z dispečinku. To lze využít pro zvýšení bezpečnosti například v případě havárie, nebo pro vyhledání odcizeného vozidla.

UNIQA - vývoj podílu na trhu

Zítra čtěte: Postavení pojišťoven po roce 2010 - ostatní pojišťovny

 

Kateřina Lhotská

NESS Czech s.r.o.

Zdroj: NESS Czech s.r.o.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články