Postavení pojišťoven v roce 2012: ING


			Postavení pojišťoven v roce 2012: ING
9.4.2013 Vývoj trhu

ING je jedinou výhradně životní pojišťovnou ze sledovaných deseti nejvýznamnějších (na trhu působí i ING Pojišťovna, která je pro změnu pouze neživotní, ale její pozice je zanedbatelná – tato pojišťovna není členem ČAP). Pojišťovna dlouhodobě ztrácí svoje postavení na trhu a v současnosti má tak poměrně daleko ke svému nejvyššímu tržnímu podílu z roku 2008 (6,2 %). To platí i přes krátkodobá zlepšení, za kterými stojí jednorázově placené produkty. Přesto je na těchto typech produktů pojišťovna jen málo závislá (podíl zhruba 16 %).

 

 

ING má logicky o něco lepší postavení na žebříčku v ŽP. Následující přehled obsahuje stejné hodnoty pojistného a indexů, jiné jsou pouze podíly a místo v pořadí pojišťoven.

V 1. čtvrtletí nabídla ING devátou tranši svého jednorázového ŽP Garance Plus, která byla v dalším čtvrtletí následována tranší desátou. Téměř současně nabídla klientům ve vyšší věkové kategorii ŽP pod názvem ING Smart Senior. Obsahuje připojištění speciálních asistenčních služeb a nesoběstačnosti. Ve 3. čtvrtletí pak představila připojištění vážných onemocnění s flexibilnějším způsobem výplaty pojistného plnění po částech. Marketingově je produkt představen jako „pojištění, které nezaniká“, ovšem pravdou je, že tento zánik je odsunut do okamžiku, kdy dojde k vyplacení plné pojistné částky.

Pojišťovna pokračovala v nabídce ŽP sjednávaným on-line a v 1. čtvrtletí přišla s novým portálem pro jeho prodej. Před koncem roku nabídla možnost sjednání produktu ProAktiv ve třech nových balíčcích lišících se limity plnění. Zároveň připravila nové kalkulačky použitelné v některých mobilních zařízeních.

Kateřina LhotskáNESS Czech s.r.o.

Zdroj: Kateřina Lhotská, NESS Czech s.r.o.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články