Postavení pojišťoven v roce 2012: Pojišťovna ČS


			Postavení pojišťoven v roce 2012: Pojišťovna ČS
12.4.2013 Vývoj trhu

Pojišťovna ČS provozuje smíšenou pojišťovací činnost s marginálním podílem NŽP (1,3%). Je členem skupiny VIG a jednou z nejvýznamnějších bankopojišťoven na našem pojistném trhu. Pojišťovna se v roce 2011 posunula v celkovém pořadí ze 7. na 5. místo a tuto pozici doposud drží, když dosáhla svého nejvyššího tržního podílu od roku 2005. Mnohem významnější je však její postavení v ŽP, kde se postupně posunula až na pozici „dvojky“. Je také pravděpodobně nejvážnějším soupeřem České pojišťovny v souboji o postavení lídra trhu ŽP.

 

Přestože se Pojišťovna ČS věnuje z podstatné části i jednorázům, jsou její čtvrtletní výsledky poměrně vyrovnané. Určitě na to nemají vliv hodnoty za NŽP, jak ukazuje následující přehled. V této oblasti je postavení pojišťovny zanedbatelné.

Mnohem zajímavěji vypadá pohled na výsledky ŽP. Pojišťovna ČS má, podobně jako ostatní bankopojišťovny, vysoké zastoupení jednorázově placeného pojistného (46,8%). V jejím případě se však tento poměr snižuje. Pojišťovna ovšem posiluje výrazně v běžně placeném pojistném. Svoji pozici tak nejspíš udrží, nebo jen mírně oslabí, i kdyby došlo k dalším výrazným poklesům v jednorázech.

Pojišťovna ČS přišla v 1. čtvrtletí s novým produktem – pojištěním pohřbu. Umožňuje spořit a zhodnocovat prostředky určené pro zajištění pohřbu pojištěného. Ve 2. čtvrtletí pak klientům nabídla pojištění proti klíšťové encefalitidě a lymské borelióze. Pod svoji značkou FLEXI pak uvedla jednorázové ŽP FLEXI PREMIUM s možností zhodnocení o 52% za deset let (4,27% p.a.). Na něj pak navázala v září produktem s podobným názvem FLEXI PREMIUM 120, kde nabízí zhodnocení 20% za sedm let (2,6% p.a.). V říjnu nabídla další jednorázově placený produkt – PRÉMIOVÝ KAPITÁL, který vložené prostředky zhodnocuje garantovanou technickou úrokovou mírou ve výši 2,3%. po dobu 5 let.

Kateřina LhotskáNESS Czech s.r.o.


 

Zdroj: Kateřina Lhotská, NESS Czech s.r.o.

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články