Sazby komerčního pojištění klesají


			Sazby komerčního pojištění klesají
9.1.2011 Vývoj trhu

Analytici se snaží odhadnout, jak bude letos v prostředí slabých ekonomik vypadat pojistný trh. Většina z nich se shoduje v tom, že během celého roku 2011 budou sazby neživotního pojištění padat dolů. Američtí analytici odhadují, že pokles se bude pohybovat okolo 5 %.

Trh tak bude stále slábnout. A co je zajímavé, zdá se, že tak bude popřena teorie o cyklickém vývoji trhu - tedy že po období, kdy jsou trhy slabé, přichází pravý opak - trhy posilují a sazby rostou.

Analytici Keef, Bruette and Woods jsou přesvědčeni, že pokud ekonomický růst nebude trvalejšího charakteru a ekonomika se během příštích let neodrazí ode dna, přestane platit obecná teorie o ekonomických cyklech.

Pro všechny, které živí pojišťovnictví, bude platit, že ceny budou dál klesat, pojistné bude nízké a pojistná portfolia nebudou nijak výrazně vydělávat.

A jak přežít takové období?

Na tuto otázku analytici Keef, Bruette and Woods odpovídají: nepůjde to bez ochoty spojovat se a přežít díky fúzím a akvizicím.

Sazby budou v roce 2011 klesat především v sazbách pojištění odpovědnosti, pojištění komerčních nemovitostí, plavidel a firemních automobilů. Ceny ostatních druhů pojištění se nebudou zvyšovat, tvrdí KBW.

Na straně druhé ovšem budou klesající ceny pojištění znamenat výhody pro zákazníky a pro makléře možnost dosažení lepších pojistných podmínek pro klienty.

Risk and Insurance

Zdroj: Risk and Insurance Online

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS