Sektorová daň pro pojišťovnictví?


			Sektorová daň pro pojišťovnictví?
18.3.2013 Vývoj trhu

V případě potřeby doplnění mezer ve státním rozpočtu zvažuje Ministerstvo financí zavedení sektorové daně pro pojišťovnictví.

Hovořil o tom náměstek ministerstva financí Radek Urban v nedělních Otázkách Václava Moravce v České televizi,  v rámci debaty  o chystané  novele financování hasičů.

Podle Radka Urbana "je tato sektorová daň pro pojišťovny ve velmi ranném stádiu úvah," nevyloučil ale, že by mohla být zavedena ještě v tomto volebním období. Uvedl, že "sektorové daně obecně mají trochu méně škodlivý dopad, než některé jiné daně."

Výše daně by podle Radka Urbana byla "v řádu nízkých jednotek miliard korun" tak, aby měla smysl pro státní rozpočet a zároveň neznamenala významný zásah do hospodaření pojišťoven.


Vyjádření Tomáše Síkory výkonného ředitele ČAP


Podle legislativního plánu vlády pro rok 2013 má ministerstvo financí za úkol připravit návrh na zavedení sektorové daně pro pojišťovnictví, což potvrdil i náměstek Radek Urban. V tuto chvíli nemáme k dispozici žádné detailnější informace. Obecně ale každé další daňové zatížení pro sektor vytváří nerovnováhu na trhu a bude mít negativní dopad jak na pojišťovnictví, tak na klienta samotného.“ říká Tomáš Síkora, výkonný ředitel ČAP.


oPojištění.cz


Zdroj: oPojištění

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Jak jinak

jihra,  26. 3. 2013

Kdyby ti zmetci ve "straně a vládě" nekradli a byla by politická vůle ty nakradené a zmizelé miliardy dostat zpět a zabránit dalším zlodějnám, tak se tu máme jak ve Švýcarsku a platíme poloviční daně. Jenže jak již staré české přísloví praví - ruka ruku myje - takže asi zase zůstane vše při starém. Tady by zřejmě pomohla jen defenestrace.

RSS

Související články