Spolupráce veřejného a soukromého sektoru je pro zemědělství stále důležitější


			Spolupráce veřejného a soukromého sektoru je pro zemědělství stále důležitější
14.7.2014 Vývoj trhu

Ing. Marek Hrubý, ředitel Agra pojišťovny a Dr. Kurt Weinberger, předseda představenstva rakouské pojišťovny Österreichische Hagelversicherung a prezident mezinárodního sdružení pojistitelů zemědělské produkce AIAG navštívili za účelem výměny zkušeností ministra zeměděltsví Ing. Mariana Jurečku .

Dr. Weinberger prezentoval různé systémy zemědělského pojištění z celého světa, s celkovým přijatým pojistným ve výši 29 mld. dolarů.

Jurečka a Weinberger se shodují: „Změna klimatu vyžaduje rozsáhlé řešení pojištění založené na spolupráci veřejného a soukromého sektoru, aby se zemědělská produkce dokonale zabezpečila. Zemědělci jsou přibývajícími extrémními projevy počasí zasaženi jako první a vůbec nejsilněji.“

V České republice systém zemědělského pojištění, založený na spolupráci veřejného a soukromého sektoru, již existuje. „Agra pojišťovna pojišťuje na českém trhu od roku 2006 zemědělské plodiny a hospodářská zvířata. S tržním podílem 16% v oblasti pojištění plodin jsme zatím na třetím místě.“ zmínil ředitel Hrubý.

Weinberger poukazuje na trend v celé oblasti zemědělského pojištění: „Změna klimatu i se svými dopady na zemědělství je globální problém, který se nezastaví ani před státní hranicí či světadílem. V mezinárodním měřítku vede cesta zcela jednoznačně ve směru obsáhlého řízení rizik, a to ve formě modelu private-public-partnership.

Na základě rozmanitosti rizik je souhra zemědělství, pojišťovnictví a veřejnosti stále důležitější“, doplnil Weinberger, který také poukazuje na budoucí význam zemědělského sektoru. „Pouze stabilní zemědělství s odpovídající ochrannou sítí bude schopno zajistit v příštích 40 letech nezbytné zdvojnásobení produkce potravin pro více než 9 miliard lidí“, uvedl Weinberger na závěr.

Ředitel Agra pojišťovny Ing. Marek Hrubý, ministr zemědělství Ing. Marian Jurečka a Dr. Kurt Weinberger, předseda představenstva rakouské pojišťovny Österreichische Hagelversicherung a prezident mezinárodního sdružení pojistitelů zemědělské produkce (AIAG), (zleva)

 

Agra pojišťovna

Zdroj: Agra

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články