Swiss re: Výhled pro pojistný trh je na příští dva roky pozitivní


			Swiss re: Výhled pro pojistný trh je na příští dva roky pozitivní
3.12.2013 Vývoj trhu

V rámci posouzení vyhlídek pojistného trhu na nadcházející roky 2014/15 dochází ve své nejnovější zprávě Swiss Re k závěru, že v roce 2014 bude globální ekonomický růst i nadále posilovat, což bude mít za následek růst pojistného na trhu neživotního pojištění, především na rovíjejících se trzích.

Zajistný trh bude, co se týče růstu, tento pozitivní trend následovat s předpokladem, že nízké úrokové sazby ovlivní profitabilitu v sektoru životního pojištění (v roce 2013 se očekává 10% oproti 14% z roku 2012).

Swiss Re analýza ukázala, že letošní dynamika globálního ekonomického růstu bude pokračovat i v roce 2014. Americká ekonomika stále roste a eurozóna - i když zde se nepředpokládá vysoká akcelerace, se také vrací k růstu. Zpráva vysvětluje, že postupné zlepšování ekonomické aktivity na klíčových trzích podporuje růst především v neživotním pojištění.

Celosvětové pojistné na trhu životního pojištění počítá s růstem zhruba 4 %. Nicméně se i nadále předpokládá pokračující pokles na vyspělých trzích, zatímco na rozvíjejícíh se trzích se čeká růst 6 %. Skutečný růst pojistného na primárním trhu, po odečtení inflace, se očekává 2 % ve vyspělých ekonomikách a 8 % na rozvíjejícíh se trzích.

Kurt Karl, hlavní ekonom Swiss Re komentuje:

"Návrat k hospodářskému růstu na vyspělých trzích znamená dobrou zprávu pro pojišťovnictví a náš výhled na příští dva roky je pozitivní."

Swiss Re
Zdroj: Swiss re

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články