Velké pojišťovací skupiny ztrácejí podíl na rumunském trhu


			Velké pojišťovací skupiny ztrácejí podíl na rumunském trhu
20.9.2011 Vývoj trhu

Členské firmy hlavních evropských pojišťovacích skupin, přítomných v Rumunsku, skončily v prvním pololetí s předepsaným pojistným ve výši 657,1 miliónů eur, což představuje nominální pokles v eurech o více než 8,6 % ve srovnání s prvním pololetím roku 2010.

Znamená to, že podíl velkých pojišťovacích skupin na celkovém objemu předepsaného pojistného v prvním pololetí klesl na úroveň roku 2009, což je ve srovnání s rokem předcházejícím pokles ve výši 68,5%.

 

 

 

 

 

Všechny skupiny zaznamenaly pokles ve výši předepsaného pojistného, pohybující se v rozmezí mezi 30 % a 2 %. Výjimkou je Vienna Insurance Group, které předepsané pojistné mírně vzrostlo - asi o jeden procentní bod. Mimo VIG a ING všechny ostatní skupiny snížily svůj podíl na trhu. Nejvýznamnější pokles v tomto ohledu zaznamenala Generali PFF - dva procentní body.

Vienna Insurance Group dosud vlastní největší podíl na trhu - 29,9 %, což odpovídá předepsanému pojistnému ve výši 287,2 milionů eur je to o víc než 2 procentní body víc, než činil tržní podíl v prvním pololetí 2010.

Druhé místo v hierarchii pojišťovacích skupin obsadila Allianz, s podílem na trhu ve výši 11,4 % což znamená pokles z původních 12,5 %. Celkově klesl pojišťovací byznys o 15,% ve srovnání s obdobím od ledna do června roku 2010, kdy dosahoval částky 109,4 milionu eur.

První polovina roku 2011 představuje pro společnosti Generali PPF Holding (Generali Asigurari a ARDAF, v současné době sloučené pod názvem Generali Romania), předepsané pojistné ve výši 63,5 milionů eur, což je 6,62 % celkového objemu trhu. Ve srovnání se stejným obdobím roku předcházejícího, kdy to bylo 8,7 %, je to viditelný pokles. Pokles předepsaného pojistného pojišťovny  Generali na 29,9 % je způsoben především menším zájmem o pojištění automobilů.

UNIQA je šestou největší evropskou pojišťovací skupinou v současné době na rumunském trhu. V první polovině roku se její podíl na trhu, podobně jako v loňském roce, pohyboval okolo 5 %, a předepsané pojistné dosáhlo téměř 47,8 milionu eur.

1asiguari. ro

 Zdroj: 1asig.ro

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS