VTB a Generali odkládají projekt společné pojišťovny


			VTB a Generali odkládají projekt společné pojišťovny
19.12.2011 Vývoj trhu

Jedna z největších ruských státních bank VTB a italská pojišťovna Generali odložily "na lepší časy", přinejmenším na příští rok, jednání o společném podniku. Na chystané nové pojišťovně se podle dřívějších informací měla podílet i skupina PPF českého finančníka Petra Kellnera.

"VTB a Generali stejně jako dříve postupují v těsné součinnosti, ale v souvislosti s nestabilní situací na evropských trzích jsme se rozhodli pokračovat v dialogu příští rok," řekl listu Vedomosti nejmenovaný představitel VTB. Generali se nevyjádřila. Podle deníku se poslední konzultace konaly minulý týden, ale v oboustranné shodě byla další jednání pozastavena. 

Vedomosti připomněly, že Generali měla ke konci září ve svém portfoliu italské státní dluhopisy za 52 miliard eur a řeckých, irských, portugalských a španělských za dalších 11,5 miliard eur. 

Generali zahájila jednání o společném podniku poté, co koupila akcie VTB za 300 milionů dolarů. Podle jedné z posuzovaných variant měla Generali do společného podniku vložit peníze a podíly v ruských pojišťovnách, které vlastní spolu se skupinou PPF, včetně téměř dvoupětinového podílu v ruské pojišťovně Ingosstrach. "Tímto balíkem disponuje fond, ve kterém mají Italové 49 a Kellner s partnery 51 procent," poznamenal deník. 

Dříve tisk předpokládal, že tímto manévrem by se Kellner, chystající se prý k odchodu z  pojišťovnictví, mohl zbavit i letitého sporu s většinovým vlastníkem Ingosstrachu, ruským miliardářem Olegem Děripaskou. Krach jednání je tak pro Kellnera nemilou zprávou.

S Děripaskou vede Kellner řadu soudních sporů. Příchod ruské státní banky VTB by mohl nesmlouvavý postoj Děripasky vůči Kellnerovi změnit. Děripaska je totiž Kremlu zavázaný, že během finanční krize jeho skupinu pomohl zachránit.

Generali PPF mezitím oznámila novou strategii v Rusku, která má k roku 2014 holding vynést mezi 25 největších ruských pojišťoven v oblasti neživotního pojištění.

Týden.cz

Zdroj: Týden.cz

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS