Zajišťovny téměř vyčerpaly své rozpočty na rok 2011


			Zajišťovny téměř vyčerpaly své rozpočty na rok 2011
31.3.2011 Vývoj trhu

Zajišťovny k dnešnímu dni do značné míry vyčerpaly své roční rozpočty, určené na katastrofické události. Uvedl to zajišťovací makléř Willis Re.

Dodal, že v reakci na tuto situaci se nyní zajistitelé snaží v rámci upisování rizik po zbytek roku 2011 využít vyšších sazeb.

Willis Re zopakoval, že pojišťovny na celém světě utrpěly za posledních 13 měsíců do března letošního roku ztrátu v přibližné výši 60 miliard dolarů. Odhaduje se, že z této částky připadá 35 až 42 miliard dolarů zajistitele.

Zatímco zajistitelé jsou schopni absorbovat tyto ztráty jako výsledek jejich dobré kapitálové pozice, takže jejich finanční síla nebude poškozena, makléř varuje, že by mohla být postižena finanční flexibilita zajistitelů. To může vést k menšímu počtu splynutí a převzetí společností.

"Zatímco finanční síla zajišťoven zůstává v naváznosti na japonské zemětřesení pozoruhodně neporušená, ocitly se zajišťovny na bodu zvratu. Nízké ceny mohou zmizet ze dne na den díky jediné další události. Může to být něco takového jako hurikán, zimní bouře nad Evropou nebo třeba plíživá inflace. Zajistitelé si vyzkoušeli svou odolnost a připravují se na klopotnou cestu po zbývající měsíce roku 2011," dodává zástupce Willis Re.

Insurance Times

Zdroj: Insurance Times

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS