Zisk americké pojišťovny AIG klesl ve čtvrtletí o 41%


			Zisk americké pojišťovny AIG klesl ve čtvrtletí o 41%
5.8.2015 Vývoj trhu

Druhé čtvrtletí přineslo American International Group (AIG) problémy. Její čistý zisk klesl meziročně na 1,8 miliard dolarů. Počet nových smluv výrazně klesl téměř ve všech divizích. Množství nově podepsaných smluv kleslo o 67%, ale i přesto nastalo zvýšení provozního zisku na přibližně 1,9 miliard dolarů. Jediný nárůst, který firma zaznamenala, byl v oblasti důchodových pojištění.

Po zveřejnění situace AIG, klesly akcie společnosti přibližně o 5%, a později k večeru se pohybovaly okolo 61,80 dolarů za akcii. Od začátku roku si akcie vedly podstatně lépe, než je index pojišťovacího sektoru, který posílil o 6%. Získaly 14,5%.

„Naše výsledky druhého čtvrtletí demonstrují náš stálý závazek k hodnotovému managementu – dnes tvoříme dlouhodobě hodnotné kroky,“ řekl Peter D. Hancock, výkonný ředitel AIG. „Pokračovali jsme k proaktivnímu řízení našeho kapitálového zdroje skrz běžné akcie. Významně jsme snížili své nepodstatné investice v obou AerCap a Springleaf. To by mělo zjednodušit účetní rozvahu a vylepšit náš rizikový profil. Rada schválila dodatečně 5 miliard dolarů na zpětný odkup akcií a 124% nárůst čtvrtletní dividendou na 0,28 dolaru za akcii. To zdůrazňuje náš závazek k akcionářům a náš pozitivní výhled pro dlouhodobou ziskovost.“

„Udělali jsme krok blíže k našim finančním cílům,“ pokračoval Hancock. „Účetní hodnota zisku akcií kromě AOCI a DTA vzrostla o 10% a GOE klesla o 4% v porovnání s předchozím čtvrtletím. Normalizace ROE za dané období byla 6,7% a za uplynulý rok k dnešnímu dni byla 7,3%, což odráží dynamickou ziskovost v komerčních pojišťovacích trzích.“

 „Zaměřujeme se na hodnotu dlouhodobě udržitelných výhod pro naše klienty a akcionáře. Budeme i nadále vyrovnávat růst, ziskovost, i rizika, abychom se stali nejcennějším pojistitelem našich klientů.“ zhodnotil výsledky AIG za první čtvrtletí Peter D Hancock.

Zdroj: AIG

Sledujte nás

Facebook Twitter LinkedIn

Komentáře

Přidat komentář

Nejsou žádné komentáře.

RSS

Související články